Perzské

ruže perzské 1200x300

Perzské ruže - exotický kúsok orientu vo vašej záhrade.

Ponorte sa do úžasného sveta perzských ruží, ktoré ohromia svojou exotickou eleganciou a jemnou vôňou. Ich exotické pôvabné kvety, zdobené jemnými okvetnými lístkami, vás zvábia svojou nádhernou vôňou a očaria svojou eleganciou. Perzské ruže sú dostupné v rôznych odtieňoch, od jemných pastelových a ružových tónov po intenzívne červené, žlté, oranžové, fialové a viacfarebné kvety, čo dodáva záhrade pestrý a očarujúci vzhľad. Mnohé odtiene a pôsobivá tvorba kvetov urobí z vašej záhrady pôvabné miesto, kde sa potešia nielen oči ale aj duša.

Najpredávanejšie

RUZA-EYE-OF-THE-TIGER_1
RUŽA EYE OF THE TIGER
Momentálne nedostupné
Kód: 51578
 
€22,20
(€18,50 bez DPH)
RUZA-EYE-OF-THE-TIGER-NA-KMIENKU-70-CM_1
RUŽA EYE OF THE TIGER NA KMIENKU 70 CM
Skladom (7 ks)
Kód: 106854
 
€56,50
(€47,08 bez DPH)
RUZA-FOR-YOUR-EYES-ONLY_1
RUŽA FOR YOUR EYES ONLY
Skladom (3 ks)
Kód: 96404
 
€22,20
(€18,50 bez DPH)
Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom
RUZA-EYE-OF-THE-TIGER-NA-KMIENKU-70-CM_1
€47,08 bez DPH
€56,50

Rosa Eye of the Tiger je krásna perská ruža s novou farbou, v novom rade ruží Persica. Má prenikavú žltú farbu s červeno - oranžovým okom v strede....

Kód: 106854
RUZA-EYES-ON-ME_1
RUŽA EYES ON ME
Skladom (12 ks)
€18,50 bez DPH
€22,20

Rosa Eyes on me je krásna orientálne vyzerajúca ruža s tmavo červenými očami patrí do skupiny hybridných perzských ruží ktoré vznikli krížením z pravých...

Kód: 97483
RUZA-FOR-YOUR-EYES-ONLY_1
€18,50 bez DPH
€22,20

Rosa For your Eyes Only je nová hviezda medzi ružami. Táto orientálna kráska s tmavo červenými očami patrí do skupiny hybridných perzských ruží ktoré...

Kód: 96404
RUZA-EYE-OF-THE-TIGER_1
RUŽA EYE OF THE TIGER
Momentálne nedostupné
€18,50 bez DPH
€22,20

Rosa Eye of the Tiger je krásna perská ruža s novou farbou, v novom rade ruží Persica. Má prenikavú žltú farbu s červeno - oranžovým okom v strede....

Kód: 51578

Perzské ruže 

Perzské ruže sú pôsobivé ruže, ktoré pôvodne pochádzajú z Blízkeho východu a perzských oblastí. Tieto ruže majú svoj nezameniteľný šarm a krásu, ktorá ich odlišuje od iných druhov ruží. Perzské ruže sú nádherné a exotické rastliny, ktoré môžu priniesť do vášho exteriéru pôvab a krásu. S primeranou starostlivosťou a pozornosťou môžete užívať ich kvety a eleganciu počas celého vegetačného obdobia. V tomto článku sa pozrieme na to, ako pestovať perzské ruže, aké stanovisko preferujú, akú pôdu potrebujú, či je možné ich pestovať v kvetináči, akú majú mrazuvzdornosť a ako ich správne strihať. Okrem toho sa pozrieme aj na ich požiadavky na zálievku a hnojenie. Perzské ruže kvitnú v rôznych farbách, vrátane ružovej, oranžovej, žltej, červenej, fialovej, modrej a bielom. Ich exotická krása a široká paleta farieb robia perzské ruže obľúbenými kvetinami pre záhrady a exteriérové priestory, kde pridávajú nádherný vzhľad a veselú atmosféru.

Pestovanie ruží

Aké stanovisko potrebujú perzské ruže? 

Perzské ruže preferujú slnečné stanovisko, kde budú mať dostatok priameho slnečného svetla. Slnečné stanovisko podporuje bohaté kvitnutie a zdravý rast rastliny.

Akú pôdu vyžadujú ruže?

Perzské ruže uprednostňujú dobre odvodnenú a vlhkú pôdu, ktorá je bohatá na živiny. Pri výsadbe môžete pridať do pôdy kompost alebo hnojivo, čo podporuje rast rastliny. Dobrá pôda s dostatkom živín je dôležitá pre zdravý a bujný rast, a teda aj pre bohaté kvitnutie.

Dajú sa perzské ruže pestovať v kvetináči?

Áno, perzské ruže je možné pestovať aj v kvetináči, čo je ideálne pre skrášlenie balkónov, terás a iné exteriérové priestory. Pri pestovaní v kvetináči je dôležité zabezpečiť dobrú drenáž, vhodnú pôdu a dostatočne veľký kvetináč pre rast koreňov.

Sú perzské ruže mrazuvzdorné?

Perzské ruže majú celkom dobrú mrazuvzdornosť. V extrémne chladných oblastiach môžu vyžadovať dodatočnú ochranu. Preto je dôležité vybrať odrodu, ktorá je prispôsobená klimatickým podmienkam vášho regiónu. Vždy je dôležité si skontrolovať štítok rastliny.

Starostlivosť o ruže

Ako strihať perzské ruže?

Strihanie perzských ruží je dôležité pre udržanie ich tvaru a podporu nového rastu. Odstráňte mŕtve, choré a slabé vetvičky, a tým podporíte tvorbu nových výhonkov. Pravidelné odstrihávanie odkvitnutých kvetov podporí bohatšie kvitnutie. Na jar strihnite rastlinu na želanú výšku a zachovajte tak symetrický tvar kríku.

Ako často polievať ruže?

Perzské ruže majú radi pravidelnú zálievku, najmä počas horúcich letných mesiacov. Dôležité je udržiavať pôdu vlhkú, ale nie premočenú, pretože prebytok vody môže poškodiť korene.

Je potrebné ruže hnojiť?

Áno, hnojenie je dôležité pre zdravý rast a bohaté kvitnutie perzských ruží. Používajte kvalitné hnojivo pre ruže, ktoré obsahuje potrebné živiny, najmä dusík, fosfor a draslík. Hnojte perzské ruže pravidelne počas vegetačného obdobia, dodržiavajte odporúčané dávky hnojiva a postupujte podľa pokynov na obale hnojiva.

Záhradkárstvo s vášňou
Záhradkárstvo s vášňou
Sledujeme svetové trendy a prinášame do vašich záhrad exkluzívne novinky.
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie kuriérskou spoločnosťou až k vám domov.
Poradíme s výberom
Poradíme s výberom
Neváhajte a opýtajte sa nás na čokoľvek. Osobne, telefonicky alebo e-mailom.
Predajňa
Predajňa v Bernolákove
Na ploche viac ako 3500 m² nájdete kompletný sortiment pre vašu záhradu.