Damascénske

ruže damascénske 1200x300

Vôňa histórie a kráľovská krása priamo vo vašej záhrade!

Damascénske ruže sú legendy kvetov s bohatou históriou. Ich nádherné kvety nesú bohatstvo vôní a ich krása je nezameniteľná. Tieto vzácne ruže nesú odkaz tisícročnej tradície a prinesú do vašej záhrady nádych histórie a elegancie. Uvoľnite ich jemnú vôňu a nechajte sa uniesť do čias, keď tieto krásky zdobili záhrady kráľov a kráľovien. Damascénske ruže kvitnú v rôznych farebných odtieňoch zahŕňajúc ružovú, bielu, červenú, fialovú, žltú, oranžovú a niektoré majú aj dvojfarebné kvety.

Najpredávanejšie

RUZA-ROSE-DE-RESCHT_1
RUŽA ROSE DE RESCHT
Momentálne nedostupné
Kód: 96382
 
€16,70
(€13,92 bez DPH)
Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom
RUZA-ROSE-DE-RESCHT_1
RUŽA ROSE DE RESCHT
Momentálne nedostupné
€13,92 bez DPH
€16,70

Rosa Rose de Resht je tzv. portlandská ruža. Pochádza z kríženia čínskej a damascénskej ruže. Vyniká dlhou dobou kvitnutia, bohatým olistením a typickou...

Kód: 96382

Damascénske ruže

Damascénske ruže (Rosa damascena) patria medzi najstaršie kultivované druhy ruží a ich krása a vôňa ich robia obľúbenou voľbou pre záhradníkov a milovníkov kvetín. Damascénske ruže sú skutočne kráľovským prídavkom do vašej záhrady. Ich nádherné kvety a vôňa spolu s ich možnosťou pestovania v kvetináči robia z nich obľúbený výber medzi záhradkármi a milovníkmi kvetín. S primeranou starostlivosťou a pozornosťou môžete vytvoriť nádhernú oázu s damascénskymi ružami, ktorá vás očarí svojou krásou a jedinečným vzhľadom. V tomto článku sa pozrieme na to, ako pestovať damascénske ruže, aké stanovisko preferujú, akú pôdu potrebujú, akú majú mrazuvzdornosť a ako ich správne strihať. Okrem toho sa pozrieme aj na ich požiadavky na zálievku a hnojenie.

Pestovanie ruží

Aké stanovisko potrebujú damascénske ruže?

Damascénske ruže preferujú slnečné stanovisko, kde majú prístup k aspoň 6 hodinám priameho slnečného svetla denne. Slnečné stanovisko je dôležité pre ich bohaté kvitnutie a tvorbu aromatických kvetov. Vyhýbajte sa tieňu a miestam s príliš veľkým vlhkom, aby sa zabránilo problémom s nahnívaním koreňov.

Akú pôdu vyžadujú ruže?

Damascénske ruže uprednostňujú dobre priepustnú a vlhkú pôdu, ktorá je bohatá na humus. Dobrá drenáž je kľúčová, pretože ruže nemajú rady premočené korene. Pôdu môžete obohatiť kompostom alebo iným organickým hnojivom, čím podporíte výživu rastlín a zdravý rast.

Dajú sa damascénske ruže pestovať v kvetináči?

Áno, damascénske ruže sa dajú pestovať aj v kvetináči. Pestovanie v kvetináči je skvelou možnosťou pre tých, ktorí nemajú dostatok miesta v záhrade alebo chcú mať ruže na balkóne alebo terase. Výber dostatočne veľkého kvetináča s dobrým drenážnym systémom je dôležitý pre správny rast koreňov a zdravie rastliny.

Sú damascénske ruže mrazuvzdorné?

Damascénske ruže majú celkom dobrú mrazuvzdornosť. V extrémne chladných oblastiach môžu vyžadovať dodatočnú ochranu. Preto je dôležité vybrať odrodu, ktorá je prispôsobená klimatickým podmienkam vášho regiónu. Vždy je dôležité si skontrolovať štítok rastliny.

Starostlivosť o ruže 

Ako strihať damascénske ruže?

Strihanie damascénskych ruží je dôležité pre ich zdravý rast a bohaté kvitnutie. Rastlinu strihajte na jar pred novým rastom, odstráňte mŕtve, choré a slabé vetvičky, podporíte tým tvorbu nových výhonkov. Zároveň zachovávajte symetrický tvar kríku. Vyhnite sa príliš silnému rezu, aby ste neohrozili kvitnutie.

Ako často polievať ruže?

Damascénske ruže majú radi pravidelnú a hlbokú zálievku, najmä v horúcich letných mesiacoch. Dôležité je udržiavať pôdu vlhkú, ale nie premočenú, aby sa predišlo problémom s hnilobou koreňov.

Je potrebné damascénske ruže hnojiť?

Áno, hnojenie je dôležité pre zdravý a bohatý rast damascénskych ruží. Použite vyvážené hnojivo pre ruže alebo organické hnojivo. Hnojte rastliny na jar pred novým rastom a potom pravidelne počas vegetačného obdobia. Dodržiavajte odporúčané dávky hnojiva a postupujte podľa pokynov na obale. Správne hnojenie podporuje silné kvitnutie a zdravý rast rastlín.

Záhradkárstvo s vášňou
Záhradkárstvo s vášňou
Sledujeme svetové trendy a prinášame do vašich záhrad exkluzívne novinky.
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie kuriérskou spoločnosťou až k vám domov.
Poradíme s výberom
Poradíme s výberom
Neváhajte a opýtajte sa nás na čokoľvek. Osobne, telefonicky alebo e-mailom.
Predajňa
Predajňa v Bernolákove
Na ploche viac ako 3500 m² nájdete kompletný sortiment pre vašu záhradu.